Pınarbaşı:
TURİZM YAZARLARINDAN ‘CENNET’ TURU

<center> Pınarbaşı: </center><center><font color=’blue’> TURİZM YAZARLARINDAN ‘CENNET’ TURU </font></center>

Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) Yönetim Kurulu Üyeleri, Kastamonu Valiliği’nin çağrısıyla Pınarbaşı çıkarması yaptı.

Kastamonu Valisi Avni Çakır’ın buyruğuyla, Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce hazırlanan 2022 Turizm Eylem Planı kapsamında Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nın da katkılarıyla ilimizde ağırlanan TUYED Yönetim Kurulu Üyeleri, Pınarbaşı’nın doğan güzelliklerini gezdi.

Doğal akvaryum niteliğindeki Horma Kanyonu’nu, “vahşi cennet” olarak adlandırılan 12 km uzunluğu; yer yer 1.200 metre yüksekliğiyle dünyanın derinlikte ikinci büyüklükteki Valla Kanyonu’nu, yine “saklı cennet” olarak adlandırılan Ilıca Şelalesi’ni gezen TUYED Yönetim Kurulu Üyeleri, Pınarbaşı’nın büyük bir turizm potansiyelini bünyesinde barındırdığını söyledi.

Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar:

Pınarbaşı’nda içerisinde dünyada bir örneğini göremeyeceğiniz ‘Küçük Asyalı Kanyon Eğreltisi’ bitkisinin yer aldığı Horma Kanyonu’nu barındırıyor. Pınarbaşı içerisinde Zarı Çayı’nın döküldüğü cennetten bir köşe olarak adlandırdığımız Ilıca Şelalesi’ni, dünyanın derinlikte en büyük ikinci büyüklükteki Valla Kanyonu’nu, milattan önce yaşanmışlığı içerisinde barındıran Ilgarini Mağarası’nı barındırıyor. Gelin görün pişman olmayacaksınız, buradan mutlu ayrılacaksınız.”

(Bu haber “dogrusozgazetesi.com”dan derlendi)

Etiketler

abanagazetesi