Kastamonu:
GÖLKÖYLÜLER 20. KEZ BULUŞUYOR

<center> Kastamonu: </center><center><font color=’blue’> GÖLKÖYLÜLER 20. KEZ BULUŞUYOR </font></center>

Pandemi nedeniyle iki yıldır geleneksel buluşmalarını yapamayan Gölköy Eğitmen Kursu, Gölköy Enstitüsü, Göl İlköğretmen Okulu, Göl Öğretmen Lisesi, Göl Anadolu Öğretmen Lisesi öğrenimliler, Göl Eğitim Kurumları Mezunları Vakfı Yönetim Kurulu’nun çağrısıyla yarın (27 Mayıs) Kastamonu’da buluşuyor.

Gölköylüler, yarın Kastamonu Jandarma Komando Eğitim Alayı içindeki okullarını da gezecek

Gölköy öğrenimliler yarın saat 14.00’te Saatçiler Konağı’nda, 1 Nisan 1938’de Köy Eğitmen Kursu olarak öğretime başlayan, sırasıyla Köy Enstitüsü, Öğretmen Okulu ve Öğretmen Lisesi adlarıyla 1976’ya dek eğitmen ve öğretmen yetiştiren, 2000 yılına dek işlevini sürdüren, tarihi dokusunu bugüne dek koruyan okullarının bu yolculuğunu bir sunumla ve “Yolu Göl Köy’den Geçenlere Selam Olsun” adlı fotoğraf sergisinde izleyecekler.

Halka açık sunum sonrasında, öğretmen yetiştirme düzeni ve eğitim programlarının dünü, bugünü ve geleceğini tartışacak olan Gölköylüler, önerilerle birlikte hazırlanacak tutanağı ilgili kurumlarla paylaşacak.

Akşam yemeğinde birlikte olacak olan Gölköylüler, 21. buluşmanın yer ve tarihini de kararlaştıracak.

Gölköylüler Cumartesi Günü (28 Mayıs) de “rehber” eşliğinde Kastamonu Merkez ve yakın çevresinin tarihsel ve turistik yerlerini gezecek.

(Bu haber “kastamonugazetesi.com.tr”den derlendi)

Etiketler

abanagazetesi